Pastorałki znad rzeki „Rudy”

Dzyń dzyń oraz ho ho ho !

Jest nam niezwykle miło zagościć na Święta w domach prenumeratorów WIOSŁA. Oddajemy w Wasze ręce płytę, na której znalazło się sześć bardzo różnorodnych pastorałek wodniackich. Część z nich to utwory-prezenty, które powstały w ubiegłych latach przed Świętami Bożego Narodzenia, a ich oryginalne, często dość karkołomne, wykonanie znaleźć można na naszym profilu FB. Pozostałe zaś powstały z myślą o tym właśnie wydaniu. A co wewnątrz Pastorałek znad rzeki Rudy?

Płytę otwiera bardzo ważna dla nas piosenka Smogowa Bossa Nova, która porusza niezwykle aktualny problem zatrutego powietrza: Czy doczekam kiedyś świąt kiedy smog opuści moje (i Wasze) miasto?

Utwór Coś się nam zachęca do wspólnego rodzinnego kolędowania. Kilku członków, a właściwie członkiń, naszych rodzin usłyszycie w anielskich chórach w tej właśnie pastorałce.

W Pastorałce Wodniackiej smutne anioły zabiorą Was w klimat świątecznego Paryża, a wokalista dokona nieludzkich wysiłków, próbując zaśpiewać w tempie: Śnieży śnieg śniegutki, szroniąc mrozu tęsknotki, trzeszczy w trzcinkach, głosem roziskrzonym. Spróbujcie sami czy to tak łatwo…

Nie da się ukryć, że Idą Święta to najbardziej świątecznie świąteczna pastorałka kajakowa. Gdybyście zatęsknili za Gwiazdką na przykład w lipcu (naturalnie w kajaku), wystarczy jej posłuchać… i już.

O tym, że Święta to nie tylko choinka, lukier i słodkie reniferki opowiada kolejna, mroczna dosyć, Pastorałka Podmostowa. Może również Was skłoni do chwili refleksji.

Ostatniej już pastorałki O Leniwych Aniołach koniecznie posłuchajcie do samego końca, samiutkiego.

Naturalnie, w każdej pastorałce występuje rzeka, jezioro, albo przynajmniej most (nad rzeką). Toż to pastorałki kajakowe, albo, jak wolimy je nazywać, wodniackie. Zapraszamy do wysłuchania naszych pastorałek pod poniższym linkiem można je pobrać.

POBIERZ PŁYTĘ – Pastorałki znad rzeki Rudy

Na samym dole strony znajdziecie linki, pod którymi można bezpłatnie przesłuchać wszystkie Pastorałki znad rzeki Rudy w formacie MP3, a także same podkłady muzyczne, gdybyście chcieli urządzić sobie świąteczne karaoke, znajdziecie tam też teksty naszych pastorałek.

POBIERZ PODKŁADY

Płyta została wydana dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Żory, któremu z tego miejsca pięknie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim zaproszonym do realizacji płyty gościom. Przede wszystkim jednak dziękujemy Wam, którzy ugościliście nas w swoich świątecznych domach.

Wesołych Świąt
MuzyKajaka

W nagraniu płyty MuzyKajaka „Pastorałki z nad rzeki Rudy” udział wzięli: Dawid Jeżak, Piotr Krówka, Marcin Madzia, Paweł Świderski oraz gościnnie Kornelia Zelcer-Maleszewska, Alicja Jeżak, Agata Staszewska-Madzia, Jakub Madzia. Nagrania zrealizowano w studiu Sojdar.